Repülőjegy vásárlási tippek és tévhitek
Tippek a szakértőtől, hogy tudsz pénzt sporolni az okos repülőjegy vásárlással
7/28/20246 min read


Repülőjegy vásárlási árcsökkentő tippek és tévhitek
Egy nyaralás tényleges bekerülési költségét nagyban befolyásolja az utazás ára, a repülőjegy minden esetben tetemes költséget jelent, így gyakran ez determinálja, hogy ténylegesen el tudunk-e utazni és mennyi időt tudunk a pihenéssel tölteni.
A repülős utaknál, amennyiben mi szervezzük a nyaralást célszerű már a tervezési fázisban okosan intézni a foglalásokat, mivel néhány tippel akár százezreket is tudunk spórolni. Saját szervezésnél alap, hogy először a repülőjegyet intézzük és utána a szállást, feltéve, hogy fontos a legjobb ár / érték arány. Szállást kis kompromisszummal szinte mindig fogsz találni, de a helyek száma a repülőgépeken erősen korlátos.
Nézzünk néhány ár befolyásoló tippet és néhány közismert tévhitet.
Böngészési mód tévhit
Gyakran olvasni azt a tévhitet a neten, hogy használj inkognitó módot vagy privát böngészési módot, amikor repülőjegyeket keresel. Szerintük egyes repülőjegy értékesítő weboldalak nyomon követhetik a keresési előzményeket és emelhetik az árakat, ha többször keresel ugyanarra az útra.
Ez bizony tévhit, ugyanis az árakat a légitársaságok határozzák meg egyedi algoritmusok alapján a repjegy kereső oldalak pedig csak tovább adják ezeket az árakat. Amikor egy repjegy kereső aggregátor oldalon keresel, akkor az az oldal nem fogja a légitársaságnak továbbítani a te böngészési adataidat, így a légitársaság nyilván nem is fogja emiatt módosítani az árait.
Ettől függetlenül semmi problémát nem fog okozni az, ha privát böngészési módot vagy VPN-t használsz, használd nyugodtan semmi hátrányod nem származik belőle.
Ha megtaláltad a számodra megfelelő repülőjáratot és árat, akkor viszont érdemes közvetlenül a légitársaságnál megvásárolni a repülőjegyed. Így közvetlenül a légitársasággal kerülsz kapcsolatba és bármilyen probléma adódik, például törlik a járatot vagy késés adódik, a légitársaság téged fog értesíteni, így rögtön át tudod foglalni a járatod. Ez mostanában sajnos rendkívül gyakran előfordul. Ilyen esetben nagyon fontos a gyorsaság, hiszen általában korlátozott számú hely van más alternatív járatokon és az “aki kapja marja” elv alapján a leggyorsabbak fognak tudni átfoglalni.
Extra tipp: Ha mégis elcsábultál és közvetlenül valamelyik repülőjegy viszonteladó oldalon vásároltál jegyeket, akkor a foglalási azonosító és a foglalási kód meg a neved alapján simán át tudod venni a jegyeid kezelését az adott légitársaság applikációjába, így már a kiegészítő szolgáltatásokat közvetlenül a légitársaságnál intézheted és a repjegy értékesítő oldal kihagyásával tudod kezelni a jegyeidet. Ezzel meg tudod spórolni a közvetítő oldal jutalékát vagy felárait.
Időzítés tévhit
A városi legenda szerint a legjobb időpont a jegyek vásárlására általában a keddi és szerdai napok, valamint éjszakák. Ilyenkor a légitársaságok gyakran frissítik az áraikat, és lehet, hogy találsz kedvezőbb ajánlatokat.Foglalj jegyet 6-8 héttel az utazás előtt, mivel ekkor a jegyárak általában alacsonyabbak.
Nyilván nem kizárt, hogy ezeken az időpontokon remek ajánlatokkal találkozol, de a légitársaságok ennél sokkal kifinomultabb és komplexebb algoritmusokat hoztak létre a jegyárak meghatározásához.
Ha megteheted ennél sokkal gyakrabban ellenőrizd az árakat mert szinte bármikor belefuthatsz kedvező ajánlatokba. A tervezett indulás előtt pedig már több mint fél évvel is találhatsz nagyon jó árakat, amiknél lehet, hogy az indulás előtt 6-8 héttel már csak sokkal magasabb áron tudsz jegyet vásárolni. Én gyakran az indulás előtt 8-9 hónappal megveszem a repülőjegyeket.
Extra tipp: Ha ilyen korán vásárolsz jegyet, akkor a szállásodat mindig visszamondható módon foglald, mivel a légitársaságok gyakran törlik a járatokat és át kell foglalnod új időpontra.
Flexibilitás travel hack
Légy rugalmas az utazási dátumaiddal és időpontjaiddal. Néha a jegyárak jelentősen különbözhetnek attól függően, hogy melyik napon vagy időpontban repülsz.
Ha rugalmas vagy a célállomással is, használd a "Bárhová" keresési funkciót (pl. Skyscanner), hogy megtaláld a legjobb ajánlatokat különböző célállomásokra.
Ez bizony igaz, sokszor pár napos módosítással akár százezreket spórolhatsz a repülőjegy árakon! Ha rugalmasan tudod az utazásod időpontját és időtartamát változtatni, akkor tudsz a legkedvezőbben utazni!
Én általában több uticélt adok meg a rugalmas időpont mellett, például a Földközi tenger szigetei, így sokkal kedvezőbb áron tudok repülőjegyet vásárolni.
Nagyon jól használható ilyen keresésekre az azair.hu repülőjegy kereső itt tudsz például ilyen kereséseket is megadni, hogy: Földközi-tenger partvidéke, Földközi-tenger szigetei, Olasz riviéra, stb..
Ár értesítések:
Iratkozz fel ár értesítésekre a jegykereső oldalakon (pl. Google Flights, Kayak, Skyscanner), hogy értesítést kapj, amikor az általad keresett útvonalon lecsökkennek az árak.
https://www.google.com/travel/flights
Hűségprogramok és pontok:
Csatlakozz a légitársaságok hűség programjaihoz, és gyűjts pontokat. Használd ezeket a pontokat kedvezményekre vagy ingyen jegyekre.
Nézd meg a hitelkártyák utazási bónuszait, amelyekkel pontokat vagy mérföldeket gyűjthetsz.
A WizzAir-nek például van saját hitelkártyája, mellyel kedvezményesen tudsz teljes ellátást biztosító reptéri várót használni, ezenkívül a vásárlásaiddal WizzAir pontokat gyűjthetsz amit a légitársaságnál levásárolhatsz és a Liszt Ferenc reptéren a gyorsítósávot is használhatod indulásnál.
Hitelkártyára mindenképpen szükséged lesz, ha autót szeretnél bérelni a célállomáson, mivel az autókölcsönzők kizárólag hitelkártyát fogadnak el. A sima bankszámlához járó debit kártyákat, beleértve a Revolut kártyát is, szinte egyik kölcsönzőnél sem fogadják el.
Az említett Revolut kártyával is pontokat kapsz a vásárlásaid után, amikkel utána finanszírozhatod a nyaralásaidat.
Rejtett költségek:
Ellenőrizd a jegyhez kapcsolódó összes költséget, beleértve a poggyászdíjakat, ülőhelyfoglalási díjakat és egyéb rejtett költségeket. Az olcsóbb jegy nem mindig a legolcsóbb opció, ha sok extra díjat kell fizetned.
A repülőjegy vásárlás során ne fogadj el minden ajánlatot rögtön, hiszen később is vásárolhatsz plusz csomagot, vagy foglalhatsz fix ülőhelyet.
Kisebb repterek:
Nézd meg, hogy a közeli, kisebb repterekre szóló járatok olcsóbbak-e. Néha a közeli repterekre való utazás és onnan történő továbbutazás összességében olcsóbb lehet.
Például gyakran olcsóbb a Budapesti indulás helyett Bécset , vagy Debrecent kiválasztani. Nemrég a pécsi repülőtérről is elindultak nemzetközi járatok, itt is érdemes körülnézni.
One-way jegyek:
Néha olcsóbb lehet két egyirányú jegyet vásárolni különböző légitársaságoktól, mint egy retúrjegyet.
Kereszthasználat:
Használj több jegykereső oldalt egyszerre (pl. Google Flights, Momondo, Skyscanner), hogy megtaláld a legjobb ajánlatokat. Egyes oldalak különböző árakat mutathatnak ugyanarra a járatra.
Ha esetleg beleszaladsz valami extra olcsó ajánlatba, akkor csapj le rá rögtön, mert lehet, hogy fél óra múlva nem lesz elérhető!
https://www.google.com/travel/flights
Bérlet vásárlás:
Ha gyakran utazol, fontold meg a légitársaságok bérleteinek megvásárlását, amelyek kedvezményes áron kínálnak több utazást.
Nagyméretű jegyértékesítők használata
Nagy jegyértékesítők, mint az Expedia vagy az Orbitz, gyakran kínálnak csomagajánlatokat, amelyek magukban foglalhatnak repülőjegyet, szállodát és autóbérlést is, kedvezményes áron.
Extra Tipp
Kövesd be a KriptoKávé-t a Facebookon és a Twitteren és Instán, hogy értesülj a friss cikkekről utazás és kripto témában, így a kellemes utazás mellett még pénzt is kereshetsz!
https://www.facebook.com/KriptoKave
+36 30 444 8969
lakatost@igazsagugy.hu
Hírlevél
Íratkozz fel a hírlevélre, hogy megkaphasd a legfrissebb információkat a Kripto Kávéról! Az alábbi mezőben add meg az email címed a feliratkozáshoz!
Kapcsolat
SOCIALS

